סטריפטיז

סטריפטיז

דיטה פון טיז, בלו אנג'ל וקוקו בעצמה הן בין אמניות החשפנות הרבות.

המעמד המשפטי של חשפנות משתנה במידה ניכרת משתי נקודות מבט מודרניות. בכל המקרים, משהו שאינו חוקי עובר בפומבי, כגון מבוגר מבצע עירום בכוונה בסביבה פרטית נחשב ל"פרטי".

ההתנגדות העיקרית לחשפנות בימינו היא התפיסה שהיא מסתכמת בחשיפה מופקרת.

חשפניות הופיעו לראשונה בניו אורלינס בשנות השמונים של המאה ה-19. כל הופעה תתחיל בדרך כלל כשהטיזר צולל טבילה מחופשת לתוך הקהל וריקוד כדי לפתות חבר קהל לעלות על הבמה להתפשט או את עצמו או את הרקדנית המחופשת.

חלק מהסטריפרים יצרו טכניקות נישה משלהם כמו בורלסק, אקרובטיקה, אוויר, עמוד, ריקוד אש ועוד. מועדוני חשפנות נמצאים כיום בעיקר בערים הגדולות. שווקי איכרים ראו עלייה בפופולריות הודות למספר הולך וגדל של נשים שרוצות חלופות בריאות לאוכל בדרכים עבור משפחותיהן במהלך ימי השוק.

הסרט "דבי עושה דאלאס" משנת 1969 זוכה לזכותו בהשקת העניין של התרבות הפופולרית בתעשיית המועדונים והחשפנות.

חשפן הוא בדרך כלל אמן מגוון שמבצע חשפנות במקום בילוי ציבורי למבוגרים כגון מועדון לילה, מסיבת רווקים/רווקות או מופע משחק. מועדוני חשפנות יכולים להציע מופעים לנשים בלבד לנשים, מופעי בנות המוצעים על ידי חשפניות לנשים בלבד ומופעים לסביות ללסביות.

גברים אולי ייחסו לבורלסק את שחרור האישה הפנימית שלהם, אבל יש קבוצה הולכת וגדלה של נשים שרוצות להעז אפילו יותר. israelxclub

בשנת 1998, מריה באנגס פתחה מועדון ג'נטלמנים של Centerfold בווירג'יניה. היא לא פעלה כמו כל מכבסה אחרת באזור, שבה לקוחות הביאו בגדים מלוכלכים ושילמו לכל קילו כדי להלבין אותם. ב"This Ain't Your Mama's Tug 'O War", בסמוך לבית וופל וממול לתחנת דלק של אקסון ושטיפת מכוניות ביד, נמצא מועדון חשפנות ללא חשפניות על הבמה.

לקוחות מתקבלים בדלפק הקבלה כמו בכל מועדון חשפנות - עם שרתים בלבוש דל המציעים משקאות אלכוהוליים טעימים לרכישה או שיחה מעוררת בחינם לחלוטין - אך במקום לרוקן את הארנק על ידי התנודדות מינית או על ידי בילוי ערב בהימנעות מכאיבה מתאוותנות. פנטזיות בתוך ארבעים מבטים רעבים של ג'נטלמנים שדורשים פעולה, הם משלמים שישים דולר אמריקאי

רצועות נייר של בגדים מוסרות מהמבצע לאחר שהם רוקדים.